Sen Sor Bigaspor Söylesin | BİGA HABER

logo

reklam
16 Kasım 2017

Sen Sor Bigaspor Söylesin

bigaspor-yonetimi-merak-edilenleri-yanitladi

Bigaspor Kulübü, Yönetim Kurulu ve teknik ekip ile beraber üyelerine,taraftarlara ve Bigalı sporseverlere açık bir toplantı düzenledi.
Yapılan toplantıda Biga halkının karşısına geçen kulüp, sorulan soruları büyük bir içtenlikle cevaplayarak, merak edilen her konuyu tamamen şeffaf bir şekilde açıkladı.

SEZON SONUNA KADAR FUTBOL YOK
En çok merak edilen konulardan biri olan Nizamettin Yaşar ve Ali Katırcı’nın neden kadro dışı bırakıldığı sorusunu tüm detaylarıyla açıklayan yönetim, Ali Katırcı’nın disiplinsiz davranışları ve takım içinde yarattığı olumsuzluklar nedeniyle kadro dışı bırakıldığı, Nizamettin Yaşar’ın ise bu konuda kulübü karşısına aldığı için kadro dışı bırakıldığını söyledi. Kaptan Nizamettin’in Biga’nın öz çocuğu olduğu için takıma katıldığı ve sorumluluk verilerek takım kaptanı yapıldığını söyleyen Bigaspor Kulübü Başkanı Mustafa Durak, “ancak bu arkadaş bir sporcuya yakışmayacak hareketler sergileyerek takımdan ayrıldı” dedi. Bu iki oyuncu hakkında verilen karardan asla dönülmeyeceğini söyleyen yönetim kurulu, sezon sonuna kadar hiçbir kulübe bonservislerinin verilmeyeceğini de açıkladı.
Takımdan ayrılan iki sporcunun bu sezonluk maddi değerini yönetim kurulu kendi arasında para toplayarak telafi edeceğini söyledi.
MAÇ GİRİŞ PARALARI ve PROTOKOL DÜZENİ
Stad girişlerinin ücretli olması konusunda açıklama yapan Genel Kaptan Altan Özmucur “Gençlik ve Spor Bakanlığı stadın kapasitesini 1251 kişi olarak belirledi eğer biz kiralamasaydık sadece 1251 kişi alınacaktı. Bizler bu sayıyı arttırmak için stadı kiraladık. Kira ücretinin bir bölümünü karşılaması için de bir ücret koyduk.” dedi.
Ayrıca protokol tribününe herkesin alınmayacağı, dileyenlerin hafta içinde kulübe gelerek isim yazdırmaları gerektiği bildirilirken bayan seyircilerin ise protokol tribününe girmekte serbest olduğu açıklandı.
Başkan Mustafa Durak “Halk arasında Afacanlar Taraftar grubu stada toplu girişinde para vermeyip bedava giriyor, biz niye para veriyoruz diyen arkadaşlar var. Afacanların toplu girişinde bilet kesiliyor. Biz maç sonu yönetim kurulu olarak cebimizden ödüyoruz.” açıklamasını yaptı. Maç günleri stada giren araçlar konusunda ise yetkilinin İlçe Emniyet Müdürlüğü olduğu söylendi.
KÖSTEK DEĞİL DESTEK OLSALAR
Teknik Direktör İbrahim Küçük “Bizler Bigaspor’u daha yukarıya nasıl taşırızın derdindeyiz ancak bazı insanlar hala yönetim kurulu ve teknik ekibe atıp tutuyor. Bigaspor Kulübü , Bölgesel Ligler boyunca iki defa mücadele etti . İlk sezon Bölgesel Lig kuruldu Çanakkale ili adına davet edilerek lige katıldı, küme düştü. İkinci katılımında play off oynayarak küme düştü. Bu takım geçtiğimiz yıl Süper Amatörü şampiyon bitirdi, üstüne Bölgesel Ligden gelen takımı yendi de çıktı. Bu üçüncü Bölgesel Lig deneyimi kulübümüzün. Biz 8 haftalık periyodun sonunda 4. sıradayız. Takım her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Bu şekilde gidersek şampiyonluk neden gelmesin? İnsanlar köstek olmak yerine bir kez destek olsalar belki de yıllar sonra tekrar istediğimiz yerlere geleceğiz.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Bu tip toplantıların daha da genişleterek düzenli halde yapılacağını söyleyen Bigaspor Yönetim Kurulu, “Masa altında hiçbir şey kalmayacak, her şey ortada şeffaf olacak. Bizler bizden sonra gelenlere daha iyi bir Bigaspor bırakmak için uğraşıyoruz.” diyerek hedeflerinin daha da yükseleceğini vurguladı.
Dost Meclisi şeklinde geçen toplantı karşılıklı fikir alışverişi yapılmasının ardından sonlandı.
Bigaspor Yönetimi katılan herkese teşekkür etti.

Share