SAĞLIKÇIYA ŞİDDETE HAYIR | BİGA HABER

logo

reklam

SAĞLIKÇIYA ŞİDDETE HAYIR

hastane, (1)

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Biga Devlet Hastanesi sağlıkçıya şiddete HAYIR dedi..

Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi Sorumlu Başhekim Yard. Hamit Özçelik ; “Sağlık çalışanına şiddet, sağlık çalışanlarının sundukları hizmet sırasında karşılaşabilecekleri, fiziki veya psikolojik açıdan zarar görmeleriyle sonuçlanan, sözlü veya fiili davranışlardır.

Yaşamın temeli olan sağlığın korunması ve yeniden kazanılması için gece gündüz demeden özveriyle 24 saat kesintisiz sağlık hizmetini sağlık çalışanları vermektedir. Sağlık hizmeti, hasta-sağlık çalışanı iş birliğine dayanır. Hastanın amacı sağlığına kavuşmak, sağlık çalışanın amacı hastayı sağlığına kavuşturmaktır. Bu ortak amaca şiddetle, baskıyla, zor kullanarak değil, karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde çalışılarak ulaşılması gerekliliğini vurgulamak amacıyla 28 Nisan “sağlıkçıya şiddete hayır günü” olarak ilan edilmiştir.

İnsana karşı saygı, hoşgörü, sabır, dayanışma, paylaşma gibi ortak değerlerin var olduğu, şiddetin olmadığı çalışma ortamlarında sağlık hizmeti sunabilmek umuduyla sağlıklı günler dilerim” dedi.

Biga Devlet Hastanesi Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi Sorumlu Başhekim Yard. Hamit Özçelik, Başhekim Yard.Elif Yıldızer Keriş, Sağlık Bakım Hizmetleri Müd. Arife Ay , İdari Mali Hizm.Müd. Hatice Ercan Dizman ve hastane personelinin katılımı ile bilgilendirme standı açılmış, hasta ve çalışanlarda farkındalık yaratmak amacı ile broşür dağıtılmıştır.

Share