Karabiga Ortaokulu Projesi GMKA’dan Geçti | BİGA HABER

logo

reklam
20 Kasım 2017

Karabiga Ortaokulu Projesi GMKA’dan Geçti

12f7cb45-63dc-4cb3-881e-a13f476cef2b

Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulu’nun Güney Marmara Kalkınma Ajansına yapmış olduğu “3 Boyutlu Tasarım Odaklı Uygulama Eğitimi” konulu proje başvurusu kabul edildi.
Tasarım- Kodlama-Robotik ve STEM çalışmalarının temelini oluşturan eğitimde, Biga’daki Bilişim Teknolojisi- Teknoloji ve Tasarım ile Fen Bilimleri Öğretmenlerinin 3 Boyutlu Eğitim Teknolojileri Alanında eğitim almaları sağlanacak. Biga’daki ortaokul ve liselerin kurumsal ve mesleki kapasitelerini arttırmak için hazırlanan proje kapsamında Biga genelindeki ortaokullarda görev yapan 18 öğretmen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevlerine devam eden 2 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni katılacak.
Kabul edilen proje kapsamında, Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü ve proje ekibi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i bugün makamında ziyaret etti.
Okul Müdürü Mehmet Lek, projenin önemine değindi. Lek; Projeyle beraber okulların Tasarım-Kodlama-Robotik ve STEM çalışmalarının temelini oluşturan 3 Boyutlu Tasarim ve 3D Baskı Teknolojileri konusunda Biga’daki açığın büyük oranda giderileceğini kaydetti.

Etiketler:
Share