Günde On Bin Adım Şart | BİGA HABER

logo

reklam
08 Eylül 2017

Günde On Bin Adım Şart

DCIM100MEDIADJI_0253.JPG

Gelenekselleşen Sağlık Yürüyüşü, bu yıl da yapıldı. Biga Toplum Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen yürüyüşe, sağlık çalışanları ve çok sayıda kişi katıldı. 70. Yıl Aile Sağlığı Merkezi önünden başlayan yürüyüşün son durağı Şehir Parkı oldu.
Biga Toplum Sağlığı Merkezi, sağlıklı yaşam adına3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık yürüyüşü yaptı.
70. Yıl Aile Sağlığı Merkezi önünden saat 10.00’da başlayan yürüyüş, Şehir Parkı Anfi Tiyatro alanında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Kıvanç Işık’ın yaptığı konuşma ile son buldu.
Yürüyüşe katılımın yoğun olmasına şaşıran Dr. Kıvanç Işık, hastalıkları önlemenin tedavi etmekten her zaman daha az maliyetli olduğunu söyledi. Işık, hareketli yaşamın önemine değindi ve herkesi günde 10 bin adım atmaya çağırdı.
Günlük yaşamımızda kullandığımız ve kullanmamız gereken tuz-şeker miktarına değinen Işık, Sağlık Bakanlığı tarafından dağıtılan üzerinde ‘daha az tuz, sağlıklı yaşam’ yazan tahta kaşıkları işaret etti. Bir kişinin günlük alması gereken tuz miktarının bu kaşıkların silme şekilde aldığı kadar olduğunu vurguladı.
Konuşma sırasında katılımcılara tahta kaşıkların yanında sağlıklı yaşamı simgeleyen ‘süt, şapka, çanta’ dağıtıldı.
Yürüyüşe Bigaspor Kulübü futbolcuları, öğretmenler ve halk katıldı.

Etiketler:
Share