GMKA’da Biga’dan Bir Proje Daha Geçti | BİGA HABER

logo

reklam
17 Kasım 2017

GMKA’da Biga’dan Bir Proje Daha Geçti

1208e764-03b4-4dc4-9e3e-868f682eebcf

Biga eğitimde çıtayı yükseltiyor.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 5. Dönem Teknik Destek Programı başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda, Biga’da geçen iki projeden biri Gümüşçay Atatürk İlkokulu’nun hazırladığı, “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” projesi oldu.
Yabancı öğrenciler için hazırlanan projede Gümüşçay Atatürk İlkokulu’nun amaçlarının; “öğretmenlerin küreselleşen dünyaya uyum sağlamaları ve Milli Eğitim Bakanlığının eğitim politikaları çerçevesinde ders kazanımlarını yabancı öğrencilere daha iyi kazandırılabilmesi için yabancı dil çeşitliliğine hazır bulunmalarını sağlamak.” olduğunu belirtildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, onaylanan proje ile ilgili yaptığı açıklamada Gümüşçay Atatürk İlkokulu’nun projesinin Biga için oldukça önemli olduğunu ifade etti.
Biga proje ekibi üyesi Müge PEHLİVAN tarafından hazırlanan ve 5. Dönem proje teklifi olarak sunulan “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” isimli projenin, Biga’da eğitimde yapılan çalışmalara ayrı bir değer katacağını ve diğer bölge okullarına da örnek olacağını dile getirdi.

Etiketler: » »
Share