Gider’den Biga’ya Müjde! | BİGA HABER

logo

reklam
06 Aralık 2017

Gider’den Biga’ya Müjde!

24796531_972724816211533_9222386598776991717_n

Aylardır gündemde olan haberi Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider duyurdu. Gider, Biga Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulunun fakülteye dönüştürülmesi kararının resmi gazetede yayınlanarak kesinleştiğini ifade etti.

 

Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ‘Fakülte’ olması yönündeki çalışmalar sonuçlandı. Sonucu, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider sosyal medya hesabından duyurdu..
Gider, Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun “Fakülte” olması yönünde çalışmaların
sonuçlanarak Bakanlar Kurulu Kararı sonrasında Resmi Gazetede yayınlandığını kaydetti.

Üniversitelerin kalkınmada, ekonomik büyümede her alanda gelişmede lokomotif görev üstlendiğini belirten Gider, eğitime bütçeden en yüksek payı ayırdıklarının altını çizdi.

Çanakkale’nin bu anlamda gereken payı almaya devam edeceğini belirten Gider, Yüksekokulun fakülteye dönüştürülmesi sürecini de şöyle anlattı; “Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde hâlihazırda aktif Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Bankacılık ve Finans olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Bankacılık ve Finans Bölümü 60 öğrenci alarak ilk eğitim ve öğretim faaliyetlerine 2017-2018 eğitim öğretim döneminde başlayacaktır. Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmesi için inşa edilecek olan hizmet binasının ihalesi tamamlanmış, 2017 yılı içerisinde temellerinin atılması ve 2018 yılında faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Fakülte olma başvurusu yapılmış, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Senatosunda görüşülüp onaylanan Fakülte olma başvurusu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun, Biga Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülmesi kararı verilerek Resmi Gazetede bu gün yayınlanmıştır. Ülkemize, Çanakkale’mize, Biga’mıza ve bilim dünyamıza hayırlı olsun”.

Etiketler:
Share