Gebe Okulu 217 Mezun Verdi | BİGA HABER

logo

reklam
15 Eylül 2017

Gebe Okulu 217 Mezun Verdi

IMG-20170908-WA0051

Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu, 27. Dönem mezunlarını verdi. Bilinçli ve gebelik ve annelik süreci yaşayarak anne ve bebek ölümlerini en aza indirmeyi hedefleyen Devlet Hastanesi bünyesinde bugüne kadar 217 kişi mezun edildi. Gebelik Okulu’nda gebeliğin en başından sonuna kadar birçok farklı alanda anne adaylarının bilinçlenmesi sağlanıyor.

Açıldığı günden itibaren 217 gebeye eğitim veren Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu, eğitimlerine ara vermiyor.
Biga Devlet Hastanesi’nde gebe eğitimi ve doğuma hazırlık programı 27. Dönem mezunlarını verdi.
Bilinçli bir gebelik ve annelik süreci yaşayarak anne ve bebek ölümlerini en aza indirmek amacıyla Biga Devlet Hastanesi bünyesinde 2015 yılında açılan Gebe Okulundan bugüne kadar toplam 217 kişi mezun edildi.
Dört hafta süren Eğitim Modülünde; Gebelik Fizyolojisi, Gebelikte Beslenme, Doğuma Hazırlık ve Doğum Çeşitleri, Gebelik Egzersizleri, Gebelikte Stresle Başetme Yolları, Yenidoğan Bakımı, Anne Sütünün Önemi ve Emzirme Teknikleri, Loğusalık ve Aile Planlaması konularında bilgiler annelere aktarıldı.
Gebe Okulunda, Uzman hekim, psikolog, fizyoterapist ve ebelerden oluşan uzman kadro öncülüğünde eğitimler gerçekleştirildi. Eğitim programı tamamlandığında gebelere doğum salonu ,kadın doğum servisi ve diğer birimlerin tanıtımı yapıldı. “ bilinçli anne sağlıklı bebek” yazan bileklikleri ve sertifikalarını Hastane İdarecileri elinden alan Gebe eğitim okuluna katılan anne adayları, eğitimden duydukları memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.
Gebe Okulu, yeni kayıtlarla eğitim programına devam edecek.

Etiketler: »
Share