Esnaf Kredilerinin Limitleri Artırıldı | BİGA HABER

logo

reklam
30 Ekim 2017

Esnaf Kredilerinin Limitleri Artırıldı

DSC_6692

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Yönetim Kurulu, esnaflar için önemli haberi verdi. Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sokullu, esnafın şartlarını daha da iyileştirmek için şahıs kredisinin üst limitinin 200 bin TL’ye çıkarıldığını, işyeri edindirme ve taşıt edindirme kredisi olarak da 500 bin TL’sinin limitli krediler olarak ortak kullanıma açıldığını söyledi.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, esnafı ilgilendiren önemli haberi basın açıklamasıyla verdi.
Kooperatifin merkez birliği olan TESKOMB, esnafın şartlarını iyileştirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi ve esnafın şahıs kredisi üst limitini 200 bin TL’ye çıkardı. Merkez birliğin çalışmaları bununla da sınırlı kalmadı. İşyeri Edindirme ve Taşıt Edindirme Kredisi olarak da 500 bin TL’si limitli krediler olarak ortakların kullanımına açıldı.
Kredilerin ödenmesi kapsamında da; işyeri edindirme kredisinin vadesi azami 120 ay, geri ödemesi ise aylık veya üçer aylık dönemler halinde yapılacak. Taşıt edindirme kredisinin vadesi ise azami 60 ay, geri ödemesi ise aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılacak.
Düzenlemede yer alan yatırım kredilerinden faydalanmak için de bazı şartlar var. Bunlardan birisi; Esnaf ve Sanatkarların en az bir yıllık faaliyet süresini tamamlamış olmaları. Kooperatif tarafından belirtilen şartlarda; “krediler bir defaya mahsus kullandırılacak olup,parçalı kullanım veya ikinci bir işyeri alımına yönelik kullandırım yapılmayacaktır” ifadesi de yer aldı. Diğer şartlar da; taşıt edindirme kredisinde aracın sıfır kilometre olması gerektiği ve anahtar teslim fiyatının tamamına kadar da kredi kullandırılabileceği yönünde oldu.

Etiketler:
Share