Dernekçilikte Yeni Dönem | BİGA HABER

logo

reklam
29 Kasım 2017

Dernekçilikte Yeni Dönem

DSC_7738

Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü, Biga’da toplantı yaptı. Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, İl Dernekleri Müdürü Resul Akkurt da katıldı. Her ay bir ilçede toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Akkurt, derneklerin sorunlarına ve bünyesine kattıkları yeni sistemlere değindi.

 

Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü, her ay bir ilçede gerçekleştirdiği toplantısını bu ay da Biga’da yaptı.
29 Kasım Çarşamba günü, Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Biga’daki dernekler ve bazı siyasi parti temsilcileri katıldı.
Derneklerin kuruluş sürecini, bu süreçte sağlanan kolaylıkların anlatıldığı toplantıda, İl Dernekleri Müdürü Resul Akkurt derneklerin maddi sıkıntı yaşadığına dikkat çekti. Akkurt, bunun için de derneklerin proje başvurusu yapmasını istedi.
Toplantıda, derneklerin yeni kullanmaya başladığı Senbis, Parbis, Prodes sistemleri de açıklandı.
SENBİS yani Sendikalar Bilgi Sistemi evrakların sisteme sağlıklı girişinin sağlanmasında ve belgelerin kaybını ve hasara uğramasını önlemesi amacıyla derneklere büyük kolaylıklar sağladığı ifade edilen toplantıda, sendika bilgilerinin diğer kamu kurum ve kuruluşlarla yapılabilecek entegrasyon çalışmalarında da kolaylıkla paylaşılabileceğini belirtti.
Toplantıda Siyasi Partiler Bilgi Sistemi olan PARBİS üzerinden de yerleşim yeri değişiklik bildirimi, adli ve idari işlem takibi, organ değişiklik birimi gibi işlemlerin yapılacağının anlatıldığı toplantıda; sistemin kullanıldığında belge kaybı ve hasarının önlenebileceği, siyasi partilerle ilgili veri girişi arttıkça Türkiye’deki siyasi partiler ve siyasi parti teşkilatı gibi kuruluşların istatistiksel verileri analiz edilebileceği de belirtildi.

Etiketler:
Share