D. EKREM ERGÜN’DEN SONRA BİR YENİSİ DAHA | BİGA HABER

logo

reklam
01 Kasım 2017

D. EKREM ERGÜN’DEN SONRA BİR YENİSİ DAHA

DSC_6728

Biga’daki robotik kodlama ve eğitim derslerine bir yenisini de Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu ekledi. Okul Müdürü İlyas Şen, Türkçe Öğretmeni Harun Dokuyucu ve Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret ederek “Robotik Kodlama Eğitim” çalışmalarını sundu.
Biga’da 2017-2018 eğitim öğretim yılında Biga’da uygulamaya konulan kodlama ve robotik eğitimi dersi, Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu yanında başka okullarda da verilmeye başlandı.
Bu okullardan birisi de Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu oldu. Okul Müdürü İlyas Şen, Türkçe Öğretmeni Harun Dokuyucu ve Öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i makamında ziyaret ederek “Robotik Kodlama Eğitim” çalışmalarını sundu.
Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu’nda şu anda 100 öğrenci robotik ve kodlama eğitimi alıyor.
Bilgisayarda kod yazmayı öğrenen, motor, sensör, devre gibi donanımları tanıyan çocuklar, legolarla tasarımlarını oluşturup verdikleri komutlar doğrultusunda robotu hareket ettiriyor.
Kurslar, haftada 2 saat uygulanıyor. Çocuklara problemlere çözüm üretmeyi öğreten bu kurslar ile öğrenciler hayal güçlerini zenginleştiriyor, hayallerinin gerçeğe dönüşmesine yardımcı oluyor. Çocuklar robotik kodlamaya ilgi gösteriyor.
Okul müdürü Şen, çocukların önündeki tek şartın hayal gücü olduğunu söyledi. Robot eğitiminin mühendislik biliminin temeli olduğunu dile getiren Şen, derse olan talebin de yoğun olduğunu ifade etti. Şen ayrıca, TÜBİTAK ile de ortak projelerin gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi

Etiketler: »
Share