Biga TSO’da 20’nci Dönem Girişimcilik Eğitimi Başladı | BİGA HABER

logo

reklam
01 Kasım 2017

Biga TSO’da 20’nci Dönem Girişimcilik Eğitimi Başladı

IMG_20171101_092851

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda başlayan eğitimde 4 gün boyunca iş kurma süreci, iş planı yazılması ile ilgili kurallar, finans, pazarlama ve pazar araştırma ile ilgili bilgiler verilecek.
KOSGEB’in girişimcilik desteğinden faydalanmak isteyen, sermaye sahibi, kendi işini kurmak isteyen ve iş fikri olan kişilere verilen eğitim Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştiriliyor ve Ebru Fidan tarafından veriliyor.
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan; ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla, Biga TSO, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde 01-04 Kasım 2017 tarihleri arasında Biga’da “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” düzenlediklerini açıkladı.
Doğan konuşmasında; “Girişimci adaylarına 4 gün 32 saat sürecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika almaya hak kazanacak ve iş planları ile KOSGEB’e başvuru yapabilecekler. KOSGEB tarafından uygun görülen girişimcilere, 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi imkanı sağlanacak.
Ülkemizin ve bölgemizin en büyük sorunlarından olan istihdamın arttırılması ve ekonomik kalkınma konularında fayda sağlayıcı projeler içerisinde yer almak en öncelikli amacımızdır. Biz de Biga TSO olarak, İŞKUR ve KOSGEB ile ortak mutabakat sonucu hizmet alanımızda olan ilçemizde uygulamalı girişimcilik eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Bu destek programı ile bölgemizde kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize destek olmayı amaçlıyoruz. Son yıllarda odamız aracılığı ile yaklaşık 328 girişimci adayına KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenerek sertifika verilmiştir. Yapmış olduğumuz çalışmaların ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » »
Share