Bİga-Bosna Kardeş Oldu | BİGA HABER

logo

reklam
17 Ekim 2017

Bİga-Bosna Kardeş Oldu

22491867_1494357577309467_769382861373562104_n

Biga ve Bosna Hersek Okulları kardeş okul oldu. Bugün gerçekleştirilen törende, Biga ve Bosna Hersek’teki bazı okullar 5 yıl sürecek kardeş okul protokolüne imza attı. Projenin en önemli amacı ise Türkçeyi yaygınlaştırmak.

Türkçeyi yaygınlaştırmak için ülke çapında gerçekleştirilen projelere Biga’da ortak oldu.
Biga ve Bosna Hersek’teki bazı okullar arasında kardeş okul protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen’in makamında gerçekleşen imza törenine, Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ali Çetin, Proje Koordinatörü Zübeyde Darcan, Biga Şehit İbrahim Ateş Ortaokulu Müdürü Şeyma Şahin, Müdür Yardımcısı Nergis Erdem, İbrahim Aydın Ortaokulu Müdürü Nermin Kurt, Müdür Yardımcısı Şafak Turan, Karabiga Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet Lek, Bosna Hersek Prva Osnavna Skola Okulu, Treca Donovna Skola İlidza Okulu, Vitez Osnovna Sokla Okulu, Prva Osnovna Skola Zavidavici Okulları katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen, protokolle ilgili bir açıklama yaptı. Bilen, yaptığı açıklamada; “bizim okul müdürlerimiz tarafından kardeş okul imza protokolleri ile Bosna Hersek’deki kardeş okullara yollayacağız onlarda aynı şekilde protokolleri imzalayarak biz gönderecekler ve bu 8 okul arasında kardeş okul protokolü imzalanmış olacak” dedi.
Bilen ayrıca, protokolün amacının Türkçeyi yaygınlaştırmak, karşılıklı projeler yapmak olduğunu söylerken projenin süresinin de 5 yıllık olduğunu vurguladı.

Etiketler:
Share