Anokullarında Yeni Dönem “Montessori” | BİGA HABER

logo

reklam
08 Kasım 2017

Anokullarında Yeni Dönem “Montessori”

eb3f7000-c387-4fbb-a52a-49618cd1c9b4

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017 yılı Teknik Destek Programı 3. Dönemindeki başarılı bulunan ve 26 Temmuz’da imzalanan Teknik Destek Projelerinden “Montessori Uygulayıcı Eğitimi” projesi, hayata geçiriliyor.
Bunun için ilk adım bugün atıldı.
Şadan Doğan Anaokulunda İl Genelinde ilk defa düzenlenen Montessori uygulama semineri gerçekleşti. Seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen de katıldı.
Seminerde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, projenin amacının; kurumlardaki hizmet kapasitesinin gelişmesi olduğunu söyledi.
Her çocuğun özel bir birey olduğunu belirten ve çocukların kendi seçimlerinin önemi üzerinde duran, her çocuğun farklı bir öğrenme ritmine sahip olduğunu vurgulayan Bilen, bu modelde; “çocuklar için önceden hazırlanmış eğitim ortamında kendileri tarafından seçilen materyallerle eğitim-öğretim yapılacak” diye konuştu.
Bugün düzenlenen seminerde Bilen, projenin hayata geçeceğini de şu ifadelerle duyurdu: “2017-2018 Eğitim öğretim yılında Montessori Eğitimini ders programı içerisine alarak uygulamaya başlayan Şadan Doğan Anaokulu’nda, Biga Bağımsız Anaokulları yöneticileri ve öğretmenlerinin katılacağı 8 Kasım- 12 Kasım 2017 tarihleri arasında Eğitmen Cengiz ÇELİK tarafından 35 saatlik ‘Montessori Uygulayıcı Eğitimi’ verilecek.”

Etiketler:
Share