Ahmet Zeren: “Anne Yemeği Gibisi Yoktur” | BİGA HABER

logo

reklam

Ahmet Zeren: “Anne yemeği gibisi yoktur”

ahmet zeren sağplık (2)

Biga Devlet Hastanesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Biga Devlet Hastanesi Doktoru Op. Dr. Ahmet Zeren tarafından öğrencilere önce sağlık konulu seminer verildi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Biga Devlet Hastanesi ve Biga Gelişim ve Spor Kulübü Derneği ortaklığında hazırlanan “Önce Sağlık” projesi kapsamında, Biga Devlet Hastanesi doktoru Op. Dr. Ahmet Zeren, ilk ve ortaokul öğrencilerine ‘’Hareketsizlik, Obezite ve Sigara hakkında bazı bilgiler verdi.

Biga Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.İnsan sağlığını doğrudan doğruya etkileyen, değiştirilebilir üç tane risk faktörü olduğunu belirten, Biga Devlet Hastanesi doktoru Op. Dr. Ahmet Zeren; “ Sigara, obezite ve hareketsizliği yendiğimiz taktirde ne kadar sağlıklı olunabileceğini anlattı.Zeren: “TC’de yılda 2 Biga nüfusu kadar insan sigaraya bağlı kaybediliyor. Obezite’de Dünya 3.sü olduğumuzu ve dünyada 2.8 milyon kişi obezite nedeniyle kayıp. Güzel olan şeylerin içerisinde daha güzel hissettiren ve daha çok yedirten katkı maddeleri vardır. Raf ömrü ne kadar uzunsa o kadar zararlıdır. Anne yemeği gibisi yoktur.”dedi.

Share