3 Boyutlu Eğitim | BİGA HABER

logo

reklam
29 Eylül 2017

3 Boyutlu Eğitim

DSC_5539

ÇOMÜ MYO ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılacak olan eğitim işbirliği kapsamında, 3 boyutlu teknolojiler hakkında eğitim semineri düzenlendi. Seminerde yazıcıların özellikleri ve kullanım alanları anlatılırken, yazıcılarının ilerde organ yapımında da kullanılacağının bilgisi verildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksek Okulu ve İlce Milli Eğitim Müdürlüğü arasinda yapilacak olan Eğitim İşbirliği kapsaminda 3 Boyutlu Teknolojiler hakkinda seminer duzenlendi.
Seminer saat 29 Eylül Cuma günü Biga Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi.
Seminer, öğretim görevlisi Mustafa Dündar tarafından verildi. Seminere, ilçemiz okullarında görev yapan Bilişim Teknolojileri, Teknoloji Tasarım ve Fen Bilgisi öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.
Seminerde, 3 boyutlu yazıcı teknolojileri, 3 boyutlu yazıcıların çalışma mantığı ve bu yazıcılarda kullanılan malzemeler ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Mustafa Dündar, yapılan çalışmalar sonucunda ilerleyen zamanlarda organ, damar gibi hayati şeyler üretebileceğinin bilgisini verirken, yazıcıların kullanım alanı şöyle örneklendirdi: “Örneğin kulak sol kulağımızın koptuğunu düşünelim. Sağ kulağımızı taratıp Sol tarafa göre simetreleyerek 3 boyutlu yazıcılarda formatlayarak çıkarabileceğiz.”

Etiketler:
Share