2018 Troia Yılı Oluyor | BİGA HABER

logo

reklam
26 Temmuz 2017

2018 Troia yılı Oluyor

TURİZM BAKANI KURTULMUŞ'TAN TROİA YILINA DESTEK

2018 yılının Troia yılı olmasına ilişkin projeye Kültür ve Turizm Bakanlığı destek verdi. Çanakkele Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a gerçekleştirdikleri ziyaret olumlu neticelendi. kurtulmuş, projenin hayata geçmesi için gerekli çalışmaların hızla yapılacağını söyledi.

Çanakkale Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan,  geçtiğimiz günlerde ‘2018 Troia Yılı’ projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklendi.
‘2018 Troia Yılı’ hazırlıkları çerçevesinde Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ başkanlığında Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Ticaret Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Kansu, ÇTSO Turizm Komitesi ve Meclis üyesi Armağan Aydeğer, ÇTSO Turizm Komitesi ve Meclis Üyesi Ahmet Çelik ‘den oluşan heyet, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın koordinasyonunda 24 -25 Temmuz tarihlerinde Ankara’da bir takım temaslarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a 2018 Troia Yılı ile ilgili yapılan çalışmalar ve ihtiyaçlar ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Kurtulmuş, sürecin başarısı için Bakanlık olarak tüm desteğin sağlanacağını ifade etti.
Grup Başkanvekili Bülent Turan, 2018 Troia Yılı ile birlikte Çanakkale ve Türkiye turizmi için önemli bir katma değer üretileceğini ifade etti. Turan ayrıca Çanakkale’nin uluslararası alanda tanınırlığının da artacağını ifade etti.

Etiketler: » »
Share